kaçıncı haftada sezeryan…

arkadaşlar bebeğim 37+0 haftalık oldu.Sezeryanla doğum olacak.Doktorum haftaya alabiliriz dedi.Bende bir kaç gün daha kalmasını istiyorum.38+0 da alınırsa bir soru yaşar mıyım diye tedirgin oluyorum.Sezeryan olanlar bebeğinizi kaçıncı haftalıkken aldırdınız?

Bu yazı 288 kere okundu.
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. Visitor dedi ki:

  Canim benim bende sezeryan ile dogum yapmis birisi olarak benim kizim dogumuna 1 hafta kala sezeryan ile alindi doktorum beklemeye gerek gormedi kilosu iyi ise doktoruna birak derim ha 1 hafta erken ha 1 hafta gec fark eden bisey yok yani korkmanada gerek yok hangi hastanede yapicaksin bende istanbulda hospitilyumda yaptim (camlicaomur) de diorlar umraniyede

 2. Visitor dedi ki:

  canım ,benim de pazertesi 15 eylül sezaryen doğumum var.adete göre 38+0 olacak.ama diğer baş karın kemik ölçümleri hatta daha da geri..37. başları. dr.sordum herhangi bir problem olmaz dedi.zaten akçiğerleri de gelişmiş oluyor.hiçç merak etme olmaz.
  bir de benimkinin kilosu da düşük.2600gr. seninkini kilosu da yerindeyse hiiçç problem yok bence..umarım olmaz..

 3. Visitor dedi ki:

  Bende sezeryanı 15 eylül de olacağım.. o zaman 39+3 olacağım.. Doktorum bu tarihi uygun gördü.. Bebeğim en son ultrason ölçümlerinde hep önde gidiiyor..En son kilosu 4082 gr ve boyu50cmdi.. sezeryanın normal doğum haftasında olması konusunda içim rahat..

  ama en iyisini doktorlar bilir… Erken ya da geç… kimse risk almaz… Önemli olan sağlıkla kucağımzda olmaları…

 4. Visitor dedi ki:

  kızlar bebeğim çok iri bir bebek değil 36+3 te gittim doktora 2650 g idi.Ama ultrason ölçüleri haftasıyla uyumlu üç dört gün kadar eksik çıkıyor.Doğumumu Şişli de bir özel hastanede yapacağım.İşte 19 eylülde mi yoksa 22 eylülde mi olacağıma tam karar veremedim.Doktorum ikiside uygun tarih diyor.Yaklaşık 3 kg doğar dedi.Doktoruma da güveniyorum ama işte anne pirpirikliği herhalde.

 5. Visitor dedi ki:
  Alıntı:
  derya289 kullanıcısından alıntı Mesajı göster
  arkadaşlar bebeğim 37+0 haftalık oldu.Sezeryanla doğum olacak.Doktorum haftaya alabiliriz dedi.Bende bir kaç gün daha kalmasını istiyorum.38+0 da alınırsa bir soru yaşar mıyım diye tedirgin oluyorum.Sezeryan olanlar bebeğinizi kaçıncı haftalıkken aldırdınız?

  canım aynı tedirginlikleri ben çok yaşadım..sonra mecburen erken alınmasına evet dedim..kızımın göbek kordonu boynundaydı ve plasentam eskimişti…37+5 te doğum yaptım..2900 doğdu kızm ertesi gün 2600 e düştü…Allah a şükür sağlığımız iyi…başta sarılık oldu ama kendiliğinden ve bol bol emzirmekle geçti….Yani küvöz falan ihtiyacı olmadı…

 6. Visitor dedi ki:

  deryacığım doğduğunda küvöze ihtiyaç oldu mu ?

Bir yorum bırak

kek tarifi
kek tarifleri